Laupäev, 3. juuli 2010

Maasikad .... metsmaasikad.


No nii, mudkui küsivad siin kas oled maasikal juba käinud - no ei ole aega olnud. Aga nüüd sai siis see temp ka tehtud ja suund metsa poole võetud. Esimesel päeval käisin siin läheduses aga raiesmikud hakkavad vaikselt kinni kasvama ja ega erilist saaki ka ei olnud. 3 tundi jõlkusin metsas ja vaevu 2 liitrit sain. Õhtul lubasin kogu perel maasikad jäätisega pintslisse pista.
Järgmiseks katsetuseks sai mehe mets. Aga ei olnud sealgi paremad lood, see plats kus eelmine aasta maasikapõld oli oli see aasta vagusi täis ja kaseistikud sisse istutatud ....
No suundusin siis natuke teise kanti ja veendusin, et natuke vara olen siia metsa jõudnud. Külm oli esimesed õied ära võtnud ja teine saak alles küpsemise järgus. Siiski põõsaste vahelt ma ikka marju leidsin ja jälle enam-vähem sama ajaga (3 tundi) korjasin 2 liitrit.Mõned marjad olid ikka päris pirakad, tegin neist ka pilti ja võrdluseks 50 sendine.


Seekord sai maasikatest toormoos sügavkülma, et oleks mida talvel nosida :)


Ämmal oli aias nii ilus kollane liilia õitsema hakkanud, minuarust nii ilus et jagan seda ilu  teiega.

3 kommentaari:

Sirtsuk ütles ...

Meil küll pole nii palju veel valmis maasikaid , et pannkoogile moosi saaks. Juba nii tahaks! Ajaliselt ju võiks olla, aga reaalis on maasikad veel rohelised...

Kiku ütles ...

No hakkab pihta! Hakkab siin jälle isu peale ajama oma metsamaasikatega, ma tahan kaaaa!

Hexy ütles ...

Nii, et sel aastal sa oma eelmise aasta rekordit ei löö? kahju, oleks tellinud sult marju, meie eelmise aasta koht oli suht tühi maasikatest.