Kolmapäev, 18. aprill 2012

Ja kõik ülejäänud viimaseaja tegemised


Nii nagu näha olen sattunud viimasel ajal tegema väga ühetoonilisi asju, ja seda suisa kogematta. Tegelikult käis mul külas Drex juba päris jupp aega tagasi. Noh ja kui meie koos kohvi kõrvale "5 minutilist" juttu ajame, juhtub ikka nii et sõrmekesed teevad ka midagi. Seekord oli Drexil vahva idee kaasas teha vildist lillekujuline pross. See välja lõikumine oli juba omaette teema, vähe sellest meile kumbagile ei meeldinud eriti esmane katsetus, mispeale kohe uue tegime - Drex õmmeldes ja mina kergema vastupanuteed minnes liimipüstoliga liimides. Minu oma tuli siis selline.Otse loomulikult ei jäänud meil tegematta ka kohalik kaubandusega tutvumise ring ja kuna Drexil oli selline vahva helkur endale tehtud, jagas ta ka lahkesti oma nõuandeid kuidas seda teha. Nii sai endale soetatud helkuriiet ja pitsi - ja nii nad oma aega ootasid siiani. Paar päeva tagasi tuli mõte, et teeks ta siis lõpuks valmis. Pitsi panemine oli juba omaette vaevaline töö ja mõttes liikus lause  - ei iial enam. Aga jah see oli alles kolgatatee algus ..... kui ma neid pärleid sinna ükshaaval peale tikkisn - muide pea terve päev - siis teadsin kindlalt, et ei iial enam. Aga nagu Drex ütles: "Kuni järgmise korrani :)" ja tal oli õigus. Tütreke palus ka endale sellist ja kuidas sa siis emana ikka keeldud .....
Aga minu helkur tuli siis selline - välguta ja välguga.
Ja mõned kõrvarõngad olen ka siin valmis nokkinud, neid on küll rohkem tehtud kui pildile jäi aga nad kipuvad kiiremini omaniku leidma kui mina fotokat.Ja siis üks kaelakee .... ja käevõru ning kõrvarõngad ühele samalaadsele kaelakeele.Veel ühed tegemised - käime koos üks kord kuus MTÜ Mesimummuga. Naised arvasid, et jutu rääkimise juures võiks midagi teha ka. Esimese korra teema oli salvrätti tehnika kruusile. Avastasin, et on olemas kohe portselani lakk, mis peale kuumutamist peaks kannatama kõike.


Teisel korral tegime klaasisöövitust, mina proovisin uusi kleepse mis poest leidsin ja tuli välja küll. Vahepeal kui ootasime kunas söövitus toimub õppisime selgeks kuidas kududa ondase salli. Sellised need tegemised mul siis vahepeal olid.

Kommentaare ei ole: