pühapäev, 12. detsember 2010

Õpetamas õpetajat ...

Asi sai tegelikult alguse üks paar aastat tagasi kui ma läksin Ursulale sünnipäevale mitte koos kingiga vaid koos meisterdamisvahenditega. Kingituseks oli  - tee omale ise meelepärane seep. Kuna tegu on keemia õpetajaga siis tema puhul läks see nagu rusikas silmaauku. Nimelt teeb ta iga kevad koolis keemiapäeva, kus saab meisterdada midagi mis seondub keemiaga.
Siiani on tehtud geelküünlaid, seepi, söövitatud klaasi ja tehtud süüteroose. Sellel aastal plaanis meisterdada polümersavist midagi. Tegin siis väikse õppepäeva, et mida ja mismoodi see polümer savi siis käitub.


Pilti oli otse loomulikult meeles teha alles siis kui asjad ahjust väljas ja käsil oli lakkimine. Tegime ka ühe pildi savisse. Pildiks oli lumememm - algselt oli pildi suurus läbimõõduga 10cm ja kõrgust 1cm siis me mudisime ja muljusime kuni saime 1 krooni suurused medalid. Hiljem said neist külmkapi magnetid.
Järgmisel päeval tegin veel mõned lumememmed ja päkapikud geelküünalde sisse panemiseks. Eritellimusena tegin veel kaks autot ka, sooviks oli autodega geel küünlad. Kahjuks pole mul geelküünaldest pilte, nagu ikka tuleb pildistamine meelde siis kui juba hilja ;)

Kommentaare ei ole: